Polecany post

Zmiana "B" to huje - Retrowrzuta 1977

Z okazji 40 lecia pewnego wpisu uwiecznionego w betonie... Bardzo popularne, zwłaszcza w USA, są takie wspominki w rodzaju: "zamach n...

środa, 26 grudnia 2012

Jedwabne dla dociekliwych, c.d.

Poniżej teksty zażaleń i wniosków o rewizję skazanych za mord w Jedwabnem braci Laudańskich, można to sobie poczytać. Wyłania się z tego trochę (?) inny od oficjalnego obraz, ale jakże to podobne do "procesów" tamtych lat. Bicie, tortury, wymuszanie zeznań, tępienie ludzi z patriotyczną kartą, a nawet więźniów obozów koncentracyjnych. Fałszywe zeznania lewych "świadków", sądowe nadużycia. Cała wczesna PRL, która powolutku zaczyna znów przypełzać, ubrana w szatkę III RP pełna frazesów o "mowie miłości", "tępieniu faszyzmu" i "europejskich standardach". I jaka w tym wszystkim ironia... Ani jeden Niemiec nie poniósł kary za Jedwabne, czy inny pogrom, który zorganizowali, ale za to zaraz po wojnie, przesycony Żydami wymiar "sprawiedliwości" PRL zajął się z wielką energią Polakami:
______________________
strony 1 i 2
   
_______________
strony 3 i 4
 
_________________
strony 5 i 6 
   
_____________________
strony 7 i 8 (ostatnia)


Nawet czytając urywki nie można oprzeć się wrażeniu, że był to jeszcze jeden proces "na zamówienie", a nasi kochani dzisiejsi przywódcy przepraszają za wyczyny Niemców i Sowietów w celu... no właśnie, w jakim celu?

Inny artykuł w moim blogu dotyczący Jedwabnego, powiedziałbym dosyć przewrotny, ale słuszny to:
1 komentarz: