Polecany post

Retrowrzuta 1981 - Kto wiedział o stanie wojennym?

Lubię trzymać w szufladach i pudłach różne szpargały. Czasem są to stare listy, czasem jakieś gazety, zdjęcia. No i właśnie natrafiłem na co...

środa, 1 października 2014

Ruskie trolle wokół nas

Patrząc na rozliczne sondaże dotyczące poparcia dla różnych ugrupowań wiadomo kto i z jakimi poglądami stanowi mainstream, mimo pewnych różnic w procentach.
Można oczekiwać, że na lewackich portalach będą się popisywać lewacy, pederaści, jakieś odłamy PeOwców, u anarchistów będą chuligani czytający "Krytykę Polityczną", antifiarze i inne chamy, a Gaz Wyb to korytko dla świnek kochających PO, lemingów i postkomuny.
Tego samego można więc oczekiwać, czyli podobnych zależności, na portalach prawicowych. Ale... jednak NIE MOŻNA.
Otóż na prawicowych portalach i blogach cały czas występują tabuny dziwnych, może i zielonych ludków.
Natankowcy, intronizatorzy, sekciarze, bigoci, dewotki, rusoluby, iranoluby, endecy, antyszczepionkarze, miłośnicy talibów, anty-amerykańcy, panslawiści, obsesjonaci anty-żydowscy, tropiciele banderowców, naturyści-tradycjonaliści, a nawet neopoganie. Skąd to towarzystwo się bierze? Czy to spontan? E tam... Należy to ubrać w kontekst.
A jaki on jest każdy widzi, kto przeczyta czołówki gazet, czy posłucha radia.
Rosja w natarciu. Ludziki z czołgami kupionymi w OBI kręcą się po wschodzie; wojna ante portas! Europa w przyklęku (jak zwykle od 75 lat), Ameryka daleko i kąsana z wszystkich stron. 
Ale Rosja to już nie jest ZSRR, więc musi spędzić dużo, dużo więcej wysiłku i czasu nad urobieniem i skołowaniem ludzi na zachodzie, a najbardziej na tym bliskim, czyli u nas i w okolicy. Natknąłem się na świetne kompendium działań Rosji, które ktoś zebrał i zamieścił w necie, nie ma sensu tu niczego zmieniać, mogę to wkleić od A do Z bez zmian. Tak po prostu jest! 

"Termin „Web Brigades” (brygady sieciowe) jest ściśle związany ze zjawiskiem, jakie zaobserwowano w Rosji na początku lat 2000. Sprawę nagłośniła dziennikarka Anna Poljanskaja. W jej opinii, w przestrzeni internetowej działały zorganizowane grupy, charakteryzujące się wspólnotą poglądów, osądów i działań. Grupy te tworzyły sztuczną dyskusję bądź to narzucając innym nieświadomym internautom, swoje przekonania, bądź też torpedując normalną dyskusję. Uważa się, że za grupami tymi stały rosyjskie służby, głównie FSB.
Według Poljanskiej, działalność tych grup charakteryzują pewne stałe elementy:
1. Propagowanie ideologii komunistycznej i przedstawianie w pozytywnym świetle historii związku sowieckiego, z naciskiem na minimalizowanie ilości ofiar tego systemu.
2. Bezgraniczna wierność Władimirowi Putinowi i jego otoczeniu.
3. Respekt i podziw wyrażany pod adresem KGB i FSB
4. Nienawiść do przedstawicieli opozycji, dziennikarzy
5. Wyrażanie opinii które są Anty-amerykańskie, anty-zachodnie, anty-Gruzińskie, anty-Ukraińskie
6. Oskarżanie o Rusofobię każdego, kto się z nimi nie zgadza
7. Tendencja do oskarżania oponentów w dyskusji o „szaleństwo”
8. Ciągła obecność na forum – dzień i noc ktoś pisze
TAKTYKA
1. Jak tylko pojawi się „przeciwnik”, brygady sieciowe atakują go głupimi argumentami, prowokując do głupiej reakcji/interakcji
2. Oskarżanie rozmówcy o pracę dla „wrogów” – CIA, Mossad, Arabia Saudyjska itd.
3. Obrażanie rozmówcy, często o charakterze seksualnym
4. Zdumiewająca zdolność do ujawniania i przypominania sobie cytatów rozmówcy z wcześniejszych dyskusji, czasami nawet sprzed roku
5. Praca zespołowa. Członkowie brygad współpracują ze sobą, zadają sobie rozpoczynające dyskusję pytania, podkreślają określone fragmenty wypowiedzi innego członka grupy – udając, że się nie znają.
6. Zwracanie się do administratora o blokowanie lub usuwanie całości/części wpisów przeciwnika.
7. Niszczenie i zamykanie niewygodnych forum –zdarzały się przypadki kasowania całych tematów bez przyczyny.
PO CZYM POZNAĆ RUSKIEGO TROLLA NA POLSKICH PORTALACH
1. UKRAINA = BANDEROWCY. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy
2. ROSJA. Budowany jest pozytywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy mąż stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek (często używane: rusofobiczne artykuły, rusofobiczny interlokutor, zachodnia nagonka na Rosję niepolskich/polskojęzycznych mediów etc)
3 ANTYAMERYKANIZM. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata. (często używane: zgniły zachód, jankesi, Polacy niewolnikami jankesów, Polacy w złotej klatce etc)
4 ZNIEWOLENIE POLSKI. Opisywanie 25-lecia wolności, jako gospodarczego i politycznego upadku państwa Polskiego (często używane: nienotowane w historii bezrobocie [bezrobocie po transformacji nigdy nie było tak niskie, jak na chwilę obecną], prywatyzacja, rozkradanie państwa, obce kapitalistyczne wpływy [czytaj zagraniczne inwestycje], Polacy niewolnikami na emigracji etc )
4. ANTYSEMITYZM. Tradycyjnie z poklaskiem dla Rosji idzie atakowanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy wróg Polski. Napuszczanie Polaków na Żydów i odwrotnie ma zresztą długą tradycję w Rosji, gdyż metody te stosowano już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej (dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości w Polsce) Rosja uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z zachodem.
5. ANTYUNIJNOŚĆ. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu "największym wrogiem". Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią… co oczywiście byłoby korzystne dla Rosji.
6. WYBIELANIE HISTORII. Pokazywanie zaborów w dobrym świetle, minimalizowanie ofiar Rosyjskiej przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie PRL. Wszyscy przeciwnicy Rosji to faszyści, naziści i banderowcy.
7. ZNIECHĘCANIE POLAKÓW DO WSZELKICH SOJUSZY. Czy to z USA, czy z Niemcami czy Litwą, czy Ukrainą. Każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama”… dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.
To są najważniejsze, stałe tematy jakimi kierują się brygady sieciowe. Oprócz tego działają też na określonych odcinkach, wynikających z zapotrzebowania w danej chwili. Dało się więc zauważyć swego czasu wzmożoną aktywność podczas rozmów o gazie łupkowym(wzrost ilości komentarzy zniechęcających do wydobycia komentarzy, straszenia), czy też podczas rosyjskich prób rakietowych(kiedy to chwalono rosyjską myśl techniczną, krytykując amerykańską).
STRUKTURA ORGANIZACYJNA
Brygady sieciowe tworzone są przez kilka osób przy normalnych, statutowych zadaniach oraz przez większe grupy przy masowych operacjach – takich jak np. ostatnie straszenie „banderowcami”. Kim są uczestnicy? Tego na 100% stwierdzić nie można, jednak potencjalni kandydaci to:
- pracownicy wywiadu, służby specjalne
- wynajęci przez służby Rosjanie znający polskie realia
- wynajęci przez służby Polacy, poprzez specjalistyczne agencje
Członkowie grupy na ogół mają dużą wiedzę na temat historii. Do pisania komentarzy używa się często specjalistycznego oprogramowania, umożliwiającego pisanie z kilku przeglądarek równocześnie - oczywiście łącząc się poprzez serwery proxy i oprogramowanie maskujące IP."

Czyż to nie jest kompletne i dokładne opracowanie? Celne co do joty! I już wiemy, skąd tylu dziwnych "patriotów" na patriotycznych portalach, bo tylko ze strony prawicy może być dla ruskiej ekspansji zagrożenie.

13 komentarzy:

 1. Ty to naprawdę jesteś kuku na muni(u).
  Widać, że żydowska hasbara i żydobanderowska swołocz cieniutko przedzie skoro wyciąga z rękawa takie "asy".
  Kończą się wasze złote czasy i dupą trzęsiecie aż miło patrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie wpisałeś się anonimie dokładnie i co do joty w definicję ruskiego trolla podaną we wpisie. Wy po prostu nie potraficie inaczej.

   Usuń
  2. Proszę autora o kontakt ze mną :) chciałbym zamieścić tekst na swojej stronie.

   Usuń
  3. proszę bardzo! (daj link do swojej strony, poczytam)

   Usuń
  4. www.nowapolskageneracja.pl
   W przypadku zgody czekam na potwierdzenie: nowapolskageneracja@gmail.com
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Mam dokładnie takie same spostrzeżenia po wypowiedziach niektórych osób na kresy.pl. Niektórzy tam są "nietykalni" (patrz "Sylwia") i jakakolwiek ich krytyka wywołuje reakcje pozostałych. W rezultacie osoby które mają krytyczny stosunek do poczynań pr. Putina szybko rezygnują z dalszych komentarzy na tym portalu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jedno,zauważyłem, że zostałeś Quetzalem podobnie jak ja. http://www.kresy.pl/?forum/kijowskiej-masakry-dokonali-ludzie-majdanu-wynika-z-analizy-kanadyjskiego-naukowca,0,0,5162#p26397.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. "Muni" znaczy święty mędrzec. Wpis ciekawy... polityka portali jeszcze ciekawsza... Pierwszy raz tu jestem i pozwolę sobie zapoznać się z innymi wpisami by móc odnieść się do notki szerzej. Pozdrawiam i prześle dalej.

  Vlad'ek

  D.O.G.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiedzmy, że jestem takim "lokalnym" mędrcem własnego chowu. Dzięki za komentarze, ten blog jest mało popularny, ma tylko około 1000 wejśc na miesiąc, ale piszę to trochę dla samego siebie, a trochę dla tych kilkudziesięciu czytelników. Niektóre tematy trafiają do "Niepoprawnych", zwłaszcza, kiedy nie mają zbyt wielu grafik, co tam jest trudne do wykonania. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. o, tego właśnie szukałem, idealnie byłoby dodać do zindeksowania "wytyczne dla ruskich trolli"

  OdpowiedzUsuń
 7. do mb81, proszę bardzo, można korzystać do woli.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do listy trollowskich wytycznych z Kremla dorzucę punkt ósmy :
  8. DEMOKRACJA JEST DLA FRAJERÓW - Polacy nie zawracajcie sobie głowy takimi bzdetami, czekajcie na nadejście króla, siedźcie w domach nie chodźcie na wybory, to strata czasu, tylko monarcha Was może uratować, i najlepiej żeby to był Krul, Korwin Krul.
  ---------------------
  V for Vendetta

  OdpowiedzUsuń
 9. Yyy, no to chyba jestem ruskim trollem, bo zgadzam się z większością ich propagandy, ale zapewniam, że nikt mi za to nie płaci, ot własny, świadomy wybór. I do tego wcale nie jestem jednoznacznie prorosyjska, więc wychodzi ruski troll, ale nie do końca ruski, heh. Dystansu w każdym razie więcej życzę.

  OdpowiedzUsuń