Polecany post

Retrowrzuta 1981 - Kto wiedział o stanie wojennym?

Lubię trzymać w szufladach i pudłach różne szpargały. Czasem są to stare listy, czasem jakieś gazety, zdjęcia. No i właśnie natrafiłem na co...

wtorek, 20 czerwca 2017

Jak zrobić dziecko z ciepła?

Dawno temu, za pierwszej komuny, drukowano na pudełkach zapałek różne propagandowe hasełka. Jednym z ciekawszych było "zapałki + dzieci = pożar". Ludzie śmiali się, że wynika z tego, że" pożar - zapałki = dzieci".  I już wiemy skąd się biorą dzieci! Okazuje się, że to jednak jest prawda!!! Niemieccy naukowcy i ministrowie właśnie oznajmili, że fala gorąca stworzy nam miliony ludzi, nie wiadomo tylko co z tymi zapałkami, co z nimi robić? Chyba będą zbędne, bo:
"Minister współpracy i rozwoju Niemiec Gerd Mueller ostrzegł w niedzielę przed kolejną falą migrantów z Afryki, będącą skutkiem zmian klimatu i złej sytuacji ekonomicznej. Jego zdaniem z Afryki w kierunku Europy może wyruszyć w przyszłości nawet 100 mln ludzi."

No, proszę! Zmieni się klimat w Afryce! Zamiast być kurewsko gorąco, będzie bardzo kurewsko gorąco!  Sahara się rozpełznie, resztki roślin szlag trafi, ale o dziwo, ludziom to zrobi dobrze na rozmnażanie. Zwykle było tak, że im gorsze warunki, większy głód, brak wody, ubóstwo, to przyrost się zmniejsza, bo umieralność jest większa, zwłaszcza dzieci.   Ale teraz nie, sto milionów się urodzi, urośnie wychowa, zarobi na komórkę i kilkaset euro na wyjazd (JAK?) i zawita w Szwabii, pytając jak zwykle otawartych na inne narodowości Niemców: "Cieszysz się?"

Ale oni już się nie będą cieszyć, bo nie da się tych fajnych chłopakow z RŚA, czy Sudanu upchać w Polsce, ani w Czechach... I trzeba to będzie karmić... I dać im trochę Niemek do poszczypania w dupska, jakieś igrzyska, jakieś euro i telewizory... No, to mają problem, ale dlaczego uważają, że winny jest klimat?
Ach... no tak, winne jest globalne ocieplenie, a na zabawę z nim nie da już USA, Polska w to nie wierzy, inne kraje też wątpią, więc już wiemy skąd się te "czarne kolega" wezmą w Europie! To wszystko przez Trumpa, Orbana i Kaczyńskiego! Przez tych faszystów!

Orwell, gdyby żył, to by wypieprzył wszystkie swoje dzieła do pieca. Bo niby co tam może szokować?
                                                                                                                                                                                                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz