Polecany post

Retrowrzuta 1981 - Kto wiedział o stanie wojennym?

Lubię trzymać w szufladach i pudłach różne szpargały. Czasem są to stare listy, czasem jakieś gazety, zdjęcia. No i właśnie natrafiłem na co...

poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Skrobanka, czyli pole minowe PiSu.

Niedawno PiS był blisko wejścia na pole minowe pod tytułem in vitro, ale wtedy jeszcze nie rządził i jakoś to przeszło bokiem. Kościół bardzo naciskał na całkowity zakaz ze względu na różne karkołomne argumentacje, z czego główna była taka, że oni lepiej wiedzą, a to, że człowiek może powołać życie mimo Boga (a może?) jest Bogu obrzydłe. W jaki więc sposób do tych dzieci trafia dusza nie jest do końca jasne, ale mniejsza z tym, konkluzja jest taka, że te dzieci, chociaż z grzechu, to jednak "mogą sobie istnieć".
A teraz mamy nowy zryw aktywności kościoła, tym razem na tapetę wraca znana wszystkim od dziesięcioleci sprawa przerywania ciąży. Akurat w Polsce, nie jest to jakiś szczególnie nadużywany proceder, prawo wyraźnie określa trzy przypadki kiedy można to zrobić, a zdrowy rozsądek podpowiada, że to sensowne wyjątki. Status prawny obowiązuje już ładych parę lat i nikt nie wymyślił niczego lepszego, co może zadowolić wszystkich.
Tak się składa, że podejmowanie tego tematu przez episkopat i aprobata ich tez przez PiS spowoduje znów protesty, doda nowego paliwa dla lewactwa i lemingów, którzy z triumfem poniosą transparenty sprowadzone ogolnie do "a nie mówiliśmy?" Jak to się ma przełożyć na pozyskanie głosów niezdecydowanych? Podejrzewam, że nie pozyska to żadnych. Dużym nierozsądkiem części ludzi prawicy jest domniemanie, że skoro wygrał PiS, to ludzie chcą żyć według wskazówek "Rycerza Niepokalanej" z roku 1934. I zaczyna się przeginanie w drugą stronę. Zaczyna się po prostu przesada w reagowaniu na 8 lat omijania religii i wiary przez państwo.
Jeżeli dołożymy do tego obecną akcję biskupów, którzy mają nadzieję na zrobienie z Polski kraju bez grzechu przy pomocy przepisów, to można się zastanawiać do czego to ma dojść? Jak się bardzo kościół uprze, a PiS da wpuścić w maliny, to za 4 lata każdy, kto obieca, że nie zabierze 500+ wygra z tym koscielno-państwowym nurtem.
Nie zapominajmy, że kiedyś, pewnej pięknej niedzieli ludzie zagłosowali na SLD wrzucając na nich do urn 41% głosów, a kościoły były pełne, bo dla wielu osób miło jest po wrzuceniu głosu na komuchów iść się pomodlić, a może i komunię przyjąć? Tak jest w Polsce i o tym trzeba pamiętać. To nasi ludzie,
O tym PiS musi pomyśleć jeżeli nie chce porządzić tylko 4 lata.
A kościół mógłby pomyśleć jak dotrzeć do ludzi metodą informacyjną i edukacyjną, żeby sami nie chcieli uciekać się do takich metod.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz